Gydymo planas


NaProTechnologijos gydymo planas yra individualus ir neinvazinis.

Kiekvieno gydomo paciento vaisingumo problemų priežastis visada yra specifinė, todėl gydymo planas skirtas pirmiausia nustatyti pagrindines vaisingumo problemų priežastis. Tada kartu stengiamės išspręsti ir atstatyti šias išryškėjusias problemines vietas kuo švelnesniais gydymo metodais, kad būtų atkurta jūsų vaisingumo sveikata.

NaProTechnologijos esmė – natūralaus vaisingumo atkūrimo procesas, o ne greiti ar skuboti sprendimai. Mūsų tikslas yra padėti jums pasiekti sveiką, subalansuotą vaisingumo ciklą, kad jūsų kūnas būtų optimalios sveikatos ir galėtumėte pastoti bei sėkmingai išnešioti nėštumą.

1-asis gydymo etapas

Šio etapo tikslas – atlikti bendrą jūsų bendros sveikatos tyrimą ir surinkti duomenis, kurie padėtų nustatyti pagrindines jūsų vaisingumo ar ginekologinės sveikatos problemų priežastis. Šiuo metu stengiamasi nustatyti jūsų hormonų pusiausvyros sutrikimus ir ciklo trūkumus, kurie neleidžia pastoti. Taip pat pabrėžiame, kad jūsų bendras sveikatos gerinimas yra pirmasis žingsnis siekiant atkurti ir subalansuoti jūsų ciklą.

Šis etapas apima:

  • Laiku atliekamus kraujo tyrimus, padedančius nustatyti hormonų ir maistinių medžiagų trūkumą (tai gali užtrukti 1–2 mėnesius);
  • Papildų rekomendacijas;
  • Aptariama mitybos svarba gydymo metu, atsižvelgiant į individualią situaciją;
  • Gyvenimo būdo pokyčius (venkite rūkyti, sumažinkite alkoholio ir kofeino vartojimą, subalansuokite mankštos režimą, svorio kontrolė, prioritetas miegui, streso valdymas);
  • Vyriškojo faktoriaus įvertinimą.

Šio etapo metu taip pat pradėsite sekti savo ciklą pagal KrMS metodą su vaisingumo pažinimo mokytoju, nes ciklo diagramos yra neįkainojamos padedant nustatyti hormonų disbalansą ir fiziologinius sutrikimus, sukeliančius vaisingumo problemų.

Vertinant vyro vaisingumą, dažniausiai atliekamas spermos tyrimas. Aptariama galimybė ištirti spermą, gautą lytinio akto metu.

2-asis gydymo etapas

2 etape yra reaguojama į tai, ką sužinojome iš 1 etape gautų duomenų, kuriuos gavome iš jūsų kraujo tyrimo ir vaisingumo lentelės. Jau turime aiškesnį vaizdą apie jūsų ciklo trūkumus, dėl kurių nepavyksta pastoti arba kyla kitų ginekologinės sveikatos problemų. 2 etapo tikslas – taikyti gydymą, kurio metu ciklas taptų subalansuotu ir jo metu normaliai vyktų ovuliacija.

Šis etapas apima:

  • Jei hormonų lygis nėra optimalus, gali būti atliekama kiaušidžių stimuliacija, kad subręstų pilnavertis folikulas.
  • Receptinius vaistus, užtikrinančius ovuliaciją.
  • Esant nepakankamai geltonkūnio funkcijai, papildomai skiriami medikamentai, kurie didina pastojimo ir mažina savaiminio persileidimo galimybes.
  • Atidų gydymo eigos stebėjimą, atliekant ultragarso, kraujo tyrimus ir vertinant pokyčius vaisingumo lentelėje.
  • Jei reikia, siuntimą chirurginei laparoskopijai arba histeroskopijai.

Šiame etape galime pastebėti vieną ar kelis sutrikimus, dėl kurių sunku pastoti (pvz. antinksčių nuovargis, skydliaukės sistemos funkcijos sutrikimas, lėtinis endometritas). Į visus sutrikimus reaguojama papildomai taikant medikamentinį (receptinį) gydymą, o esant reikalui pasitelkiami kitų sričių specialistai išsamesniam ištyrimui ir gydymui.

3-asis gydymo etapas

Trečiajame etape užtikrinama, kad jūsų hormonų lygis yra optimalus, turite normalią vaisingumo lentelę ir ultragarsu stebėtas folikulų plyšimas.

Šiame etape visos medicininės problemos buvo pašalintos, o jūsų ciklas yra normalus ir subalansuotas. Šiuo metu moteris gali pastoti laikotarpyje nuo 1 iki 12 ciklų. Jei po 6 gerų ciklų pastoti nepavyko, esant poreikiui svarstoma galimybė kreiptis į chirurgą.

3 etapo metu svarbu pripažinti širdies ir proto svarbą. Kai jūsų ciklas yra subalansuotas ir medicininės priežastys išspręstos – pasitikėti procesu ir į pastojimą žvelgti ne su stresu ir nerimu, o su viltingu optimizmu, kad jūsų kūnas yra sveikas. Dabar pakankamai sveikas, kad pavyktų pastoti.

Nėštumo metu 

NaPro pagalba ir gydymas nesibaigia, kai nėštumo testas yra teigiamas! Ir toliau atliekamas kruopštus stebėjimas ir tyrimai, ypač pirmąsias 7 nėštumo savaites, nes tai yra labiausiai pažeidžiamas laikas. Atidžiai stebint motinos ir kūdikio sveikatą, šiuo laikotarpiu:

  • Dažnai rekomenduojamas progesterono palaikymas.
  • Siekiant sumažinti savaiminio persileidimo riziką, kas savaitę atliekami kraujo tyrimai.
  • Atliekamas ankstyvas ultragarsinis tyrimas 7 nėštumo savaitę, kad tiksliai nustatyti pastojimo laiką, įsitikinti, kad nėštumas sklandžiai vystosi.
  • Jei estradiolio ar progesterono kiekis yra mažas, skiriami vaistai ir papildai, kad sumažinti persileidimo riziką.

Ir toliau, esant persileidimo ar priešlaikinio gimdymo rizikai, Jūsų nėštumas bus stebimas kas 2-3 savaites atliekant kraujo tyrimus, prireikus suteikiamas hormonų palaikymas.