Kas yra NaProTechnologija


NaProTechnologija (angl. NaProTECHNOLOGY®) – Natūrali Prokreacinė Technologija. Tai mokslas apie moters prokreacinę bei ginekologinę sveikatą, vaisingumą ir su juo susijusius veiksnius.

Šis mokslas, remiantis moksliniais tyrimais, vystomas daugiau nei 30 metų (nuo 1991 m.) Jungtinėse Amerikos Valstijose ir didžiausią populiarumą pasiekė efektyviai gydydamas nevaisingumą.

  • tai yra daugiadisciplinis, sisteminis požiūris į problemą, kuomet stengiamasi diagnozuoti ir gydyti ją sukėlusias priežastis
  • gydymo planas visada unikalus – taikomas individualiai, atsižvelgiant į problemų kilmę
  • patys pacientai aktyviai dalyvauja gydyme
  • vaisingumo pažinimą pagal Kreitono modelio sistemą
  • medikamentinį gydymą
  • chirurginį gydymą
  • Nevaisingumas
  • Menstruacijų spazmai
  • Priešmenstruacinis sindromas (PMS)
  • Kiaušidžių cistos
  • Nereguliarus ar nenormalus kraujavimas
  • Policistinių kiaušidžių sindromas (PKS)
  • Pasikartojantis persileidimas
  • Pogimdyminė depresija
  • Priešlaikinio gimdymo prevencija
  • Hormonų anomalijos
  • Lėtinės išskyros
  • Kitos sveikatos problemos

NaPro Technologija – efektyvi alternatyva IVF

NaProTechnologija paremtas gydymas remiasi krikščioniškomis vertybėmis ir gali būti siūloma kaip alternatyva pagalbiniam dirbtiniam apvaisinimui. Jo metu išlaikoma visiška pagarba žmogaus gyvybei nuo pirmų jos vystymosi etapų.

Gydymas orientuotas į individualią situaciją

NaproTechnologijos gydymas nėra universalus metodas, jis yra unikalus pagal jūsų situaciją. Renkame, analizuojame ir reaguojame į jūsų sveikatos rodiklius, kad galėtume atlikti išsamesnį gydymą. 

Nustatoma pagrindinė(-s) nevaisingumo priežastis(-ys)

NaProTechnologija paremtas gydymas padeda suprasti, kodėl jūsų vaisingumo sistema neveikia tinkamai, o tada bandoma atstatyti sutrikimą, kad subalansuoti ciklą, pastoti ir palaikyti sveiką nėštumą.

Tinka po nepavykusio ar neįmanomo IVF

NaProTechnologijos gydymas pasiteisino pacientams, kurių žemas AMH (mažas kiaušinėlių rezervas), didelis KMI, kuomet sutuoktiniai vyresni nei 40 metų ir/ar vyksta pasikartojantys persileidimai. 

Sėkmės tikimybė

Dedant pastangas pagerinti moters ir vyro bendrą sveikatą, dažniausiai atsistato ir natūralus poros vaisingumas bei didėja galimybė susilaukti sveiko bei išnešioto naujagimio.

Tikimybė sėkmingai pastoti, atsižvelgiant į įvairaus amžiaus grupes bei galimas diagnozes, naudojant NaProTechnologiją, yra apie 50 proc. Sėkmės atvejai gali siekti ir 80 proc., priklausomai nuo priežasties.

Sėkmės tikimybė poroms po nesėkmingo IVF gydymo – 32,1 % ir vykstant pasikartojamiems persileidimams – 80,6 %.

Pastojimo tikimybė priklauso nuo įvairių priežasčių: tikslios diagnozės, priežasties sunkumo, ankstesnio vaisingumo gydymo ir moters amžiaus.

Nuo ko pradėti?

Norint pradėti gydymą pagal NaProTechnologijos principus, moteris turi pradėti save stebėti pagal Kreitono metodą. Kreipiantis į NaPro gydytoją, reikalinga turėti bent tris užrašytus ciklus.

Pradžioje moteris/pora yra apmokoma, kaip stebėti ir tam tikru būdu viso ciklo metu žymėti savo organizmo ženklus. Tokie biologiniai žymenys, kaip pvz., rudos išskyros mėnesinių gale (3 ir daugiau dienų), mažesnis gimdos kaklelio gleivių kiekis, tepliojimas prieš mėnesines, trumpa poovuliacinės fazės trukmė, nurodo galimas nevaisingumo ir kitų ligų ar sutrikimų priežastis.

Po kelių stebėjimo ciklų, remiantis užpildytomis lentelėmis bei papildomais diagnostiniais tyrimais, bandoma nustatyti nepastojimo priežastis ir būdus kaip atstatyti natūralų organizmo funkcionavimą su minimaliu šalutiniu poveikiu arba be jo. Esant indikacijoms, gali būti rekomenduojamas ir chirurginis gydymas.

KrMS metodas suteikia tikrą ir teisingą informaciją apie moters hormoninę sistemą, kurią gali interpretuoti tiek pati moteris, tiek gydytojai, kurie yra specialiai apmokyti taikyti šią sistemą savo darbe. Gydytojų yra visame pasaulyje, dėl išsamesnės informacijos teiraukitės susisiekdami.

  • KrMS mokymų metu ne tik išmokstama savarankiškai naudotis vaisingumo pažinimo sistema, bet ir pasiruošiama vizitui pas NaPro gydytoją vaisingumo/ginekologijos klausimais. 

Kada šis gydymas nerekomenduojamas

Moterims, sulaukusioms 45 metų, nerekomenduojame gydymo siekiant atstatyti vaisingumą dėl didelės savaiminių persileidimų (75 proc.) ir Dauno sindromo (1/30) rizikos. Sėkmingo nėštumo galimybė šiame amžiuje siekia 2-3 proc.

NaProTechnologija negali būti veiksminga esant menopauzei, azoospermijai (spermatozoidų nebuvimas spermoje) arba abiejų kiaušintakių nepratekamumui, išlikusiam ir po chirurginės kiaušintakių operacijos.

Ir nors yra nemaža tikimybė sėkmingai pastoti taikant NaProTechnologiją, visgi ne visos poros pastoja. Tačiau taikant šį gydymą pradedama geriau suprasti, kaip funkcionuoja organizmas ir kaip galima padidinti normalaus nėštumo galimybę.

Apie NaProTechnologijos kūrėją

Dr. Thomas W. Hilgers yra Šv. Pauliaus VI žmogaus reprodukcijos tyrimo instituto ir Nacionalinio moterų sveikatos centro Omahoje, Nebraskoje (JAV) direktorius. Dirbdamas St. Luiso universitete ir Kreitono universiteto medicinos mokyklose, Hilgersas ir jo bendradarbiai sukūrė Kreitono modelio vaisingumo priežiūros sistemą.

Vienas iš svarbiausių daktaro Hilgerso atradimų yra standartizuotas menstruacijų ir vaisingumo ciklų stebėjimas. Moterys naudoja Kreitono modelio vaisingumo priežiūros sistemą ginekologinei sveikatai palaikyti, o poros ją naudoja norėdamos pastoti arba atidėti nėštumą. Patyrę gydytojai gali visuotinai perskaityti moters KrMS diagramą – tai yra raktas į menstruacijų ciklo siunčiamų signalų paslaptis.

Dr. Hilgers šiuo metu yra vyresnysis medicinos konsultantas akušerijos, ginekologijos ir reprodukcinės medicinos bei chirurgijos srityse Šv. Pauliaus VI institute. Jis yra klinikinis profesorius Akušerijos ir ginekologijos katedroje Kreitono universiteto Medicinos mokykloje, Omahoje, Nebraskoje. 1994 m. daktaras Hilgersas buvo paskirtas nuolatiniu Popiežiškosios gyvybės akademijos nariu. 2004 m. daktaras Hilgersas išleido natūralaus vaisingumo atstatymo technologijos vadovėlį „NaProTechnologijos medicininė ir chirurginė praktika“.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie Šv. Pauliaus VI instituto tyrimus ir paslaugas, apsilankykite Šventojo Pauliaus VI instituto svetainėje.