+370-670-59669 info@naprotechnologija.lt

Mūsų santuokai greitai bus 20 metų, dalinasi Jurgita. Tiek laiko esame atviri gyvybei ir natūraliam šeimos planavimui (NŠP). Jokių kontraceptinių priemonių nesame naudoję. Šiuo metu auginame keturis vaikus – dvi mergaites ir du berniukus.

Jau besiruošdami santuokai buvome apsisprendę naudoti tik NŠP. Pagrindines žinias gavome iš knygos Billingso metodas. To užteko, kad galėtume pradėti taikyti savo gyvenime ir 18 metų taip gyvenome.

Prieš porą metų sužinojau apie Kreitono metodą, kėlė klausimų pavadinimas ar čia iš esmės naujas metodas? Pradėjusi mokytis pas Kreitono mokytoją, supratau, kad Bilingso metodo pagridu buvo sukurtas Kreitono universitete standartizuotas visame pasaulyje NŠP metodas. Šio metodo stiprioji pusė yra aiškios taisyklės, kurias reikia gerai išmokti. Susilaikymo laikas, atidedant santykius dažnai yra sunkus. Nes vyras dažniausiai „užuodžia“ prasidedantį vaisingą laikotarpį. Reikia daug įžvalgumo, sumanumo, kūrybingumo, kad susilaikymo metas, netaptų nesusipratimų laiku. Nėštumo atidėjimas visada kėlė didelį rūpestį. Kaip suderinti  darbinę veiklą, gyvenamos vietos klausimus, tad atvirumas gyvybei buvo, bet laisvumo santymiams trūko. Stokojau sąmoningo motinystės pašaukimo suvokimo. Bet su metais daug dalykų keičiasi. Susipažinus su Kreitono metodu, pradėjus jį taikyti šeimoje, atsirado drąsumo, aiškumo jausmas. Vyras nelankė pamokų kartu, bet domėjosi, kaip man sekasi. Per tiek gyvenimo metų kartu supratau, kaip svarbu iš anksto vyrui pasakyti kokia šiandien diena: vaisingumo padėtis. Šis aiškumas nuima dalį įtampos.

Dabar mes laukiamės, liepos pabaigoje turėsime naują šeimos narį. Kreitono pažinimas įkvėpė pasirįžti dar vienam. Šis pasiruošimas labai sąmonigas ir įdomus, trokštu išgyventi visą savo moterišką menkumą ir didybę atvedant į pasaulį naują gyventoją.

Su metais vaisingumas mažėja, todėl išnaudokite pačias maloniausias vaisingas dienas lytiniams santykiams, auginkite tarpusavio meilės ryšį, atsiverkite gyvybės dovanai. Moterys, darykite motinystės „karjerą“ taip geriausiai sukursite išliekamąją vertę.

Jurgita (42m.)