+370-670-59669 info@naprotechnologija.lt

Gydymo planas

1-asis gydymo etapas:

Šio etapo metu stengiamasi nustatyti problemas, susijusias su vaisingumu. Tai gali užtrukti nuo 1 iki 2 mėnesių. Šiuo laikotarpiu mes siūlome konkrečius gyvenimo būdo pokyčius ir rekomenduojame tam tikrus papildus (jei reikia):

 • Nerūkyti;
 • Alkoholio vartoti ne daugiau nei 7 standartinių vienetų per savaitę (1 stand. alk.vnt. yra 10 gramų gryno 100 proc. alkoholio);
 • Sumažinti kofeino vartojimą;
 • Sportuoti – ne per daug ir ne per mažai;
 • Kontroliuoti svorį;
 • Pakankamai miegoti;
 • Vengti streso.

Šiuo laikotarpiu pora taip pat mokosi pažinti savo vaisingumą su KrMS mokytoju. Moteriai atliekami pirminiai kraujo tyrimai tam tikru ciklo laiku, esant indikacijoms, tiriamas ir vyras.

Vertinant vyro vaisingumą, dažniausiai atliekamas spermos tyrimas. Sperma gali būti gaunama masturbacijos būdu, bet mes rekomenduojame pasinaudoti The Male-FactorPak (TM), kurio dėka sperma gali būti gauta lytinio akto metu.

 

2-asis gydymo etapas:

Šio etapo metu jau išryškėja konkrečios problemos ir išrašomi vaistai, skirti optimizuoti moters ciklą.

Jei hormonų kiekiai yra nepakankami, skiriamas gydymas, siekiant išgauti subrendusį pilnavertį folikulą bei vaistai, užtikrinantys jo plyšimą. Gydymas yra atidžiai stebimas atliekant ultragarsinį tyrimą, kraujo tyrimus bei stebint pokyčius vaisingumo lentelėje.

Papildomai, skiriant įprastinį gydymą Klomifenu, Letrozoliu, HCG ir (ar) progesteronu, naudojame ir kitą gydymą, kuris pagerina atsaką į folikulo stimuliavimą. Šis gydymas apima:

 • Mažų dozių naltreksoną;
 • Maisto netoleravimo ištyrimą ir mitybos įpročių pakeitimus pagal gautus rezultatus;
 • Skydliaukės funkcijos ištyrimą ir, esant indikacijų, gydymą;
 • Lėtinio endometrito gydymą.

Esant indikacijoms nurodančioms chirurginio gydymo poreikį, pora nukreipiama pas operuojantį gydytoją.

Daugiau informacijos apie chirurginius principus, taikant NaProTECHNOLOGIJĄ, galima rasti ČIA.

Detaliau aprašoma JAV centruose atliekama kiaušidžių kylinė rezekcija.

 

3-asis gydymo etapas:

Šio etapo metu jau pasiekiamas optimalus hormonų lygis, stebima normali vaisingumo lentelė ir yra stebėtas normaliai plyšęs folikulas ultragarsinio tyrimo metu.

Šiame programos taške, kai medicininės priežastys yra sėkmingai koreguotos, labai svarbu pripažinti savo širdies ir proto galią. Patirtis rodo, kad trečiojo etapo gydymo metu, moteris gali pastoti per 1 metų laikotarpį.

 

NaProTECHNOLOGIJA nėra greitai rezultatą duodantis gydymo būdas. Užtrunka laiko, kol yra optimizuojama sveikata, o tuo pačiu vaisingumas, todėl svarbu tinkamas nusiteikimas ir kantrybė.

 

Nėštumo metu 

dažnai rekomenduojamas progesteronas, kas savaitę atliekami kraujo tyrimai, stebint hormonų pokyčius ir siekiant sumažinti savaiminio persileidimo riziką. Ultragarsinis tyrimas, siekiant patikslinti pastojimo laiką, atliekamas 7 nėštumo savaitę. Po šio tyrimo, kraujas tikrinamas kas 2 – 3 savaites ir, esant indikacijoms, tęsiamas palaikomasis hormoninis gydymas.