+370-670-59669 info@naprotechnologija.lt

Kas yra NaProTechnologija

NaProTECHNOLOGIJA (angl. NaProTECHNOLOGY®) – natūrali prokreacinė technologija. Tai naujas mokslas apie moters vaisingumą ir su juo susijusius veiksnius.  Šis mokslas yra vystomas daugiau nei 30 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir didžiausią populiarumą pasiekė efektyviai gydydamas nevaisingumą. NaProTECHNOLOGIJA išsiskiria tuo, kad tai yra daugiadisciplininis, sisteminis požiūris į lėtinę nevaisingumo problemą, kuomet stengiamasi diagnozuoti ir gydyti jį sukėlusias priežastis ir veiksnius. Siekiant pagerinti moters ir vyro bendrą sveikatą, dažniausiai atsistato ir natūralus poros vaisingumas ir didėja galimybė susilaukti sveiko bei išnešioto naujagimio.

 

NaProTECHNOLOGIJA remiasi KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema (KrMS) (angl. CREIGHTON MODEL FertilityCareSystem (CrMS)).  Šia sistema paremti stebėjimo duomenys padeda profilaktiniam ligų
atpažinimui. Patys pacientai aktyviai dalyvauja gydyme. Pradžioje jie yra apmokomi, kaip sekti savo organizmo vaisingumo ženklus. Įvairūs biologiniai žymenys tokie kaip pvz., rudų išskyrų mėnesinių gale (3 ir daugiau dienų), mažesnis gimdos kaklelio gleivių kiekis, tepliojimas prieš mėnesines, trumpa poovuliacinės fazės trukmė – nurodo galimas nevaisingumo priežastis. Tad po kelių stebėjimo ciklų, remiantis moterų užpildytomis lentelėmis bei papildomais diagnostiniais tyrimais, bandoma nustatyti nepastojimo priežastis ir būdus kaip atstatyti natūralų organizmo funkcionavimą su minimaliu šalutiniu poveikiu arba be jo. Esant indikacijoms, gali būti rekomenduotas ir chirurginis gydymas.

 

NaProTECHNOLOGIJA paremta krikščioniškomis vertybėmis ir gali būti siūloma kaip alternatyva pagalbiniam

dirbtiniam apvaisinimui, kadangi išlaikoma visiška pagarba žmogaus gyvybei nuo ankstyviausių jos vystymosi etapų.

Be įprastų geriamų kontraceptikų pagalbos, sėkmingai diagnozuojami bei gydomi  ir kiti moterų ginekologiniai susirgimai (kiaušidžių cistos, nereguliarus kraujavimas, PMS ir t.t.)

Progesterono pakaitinės terapijos racionalus vartojimas gali padėti poroms išvengti savaiminių persileidimų ar kitų

komplikacijų ir prisideda prie sveikesnio nėštumo bei savalaikio gimdymo tikimybės.

 

Tikimybė sėkmingai pastoti, atsižvelginat į įvairaus amžiaus grupes bei galimas diagnozes, naudojant NaProTECHNOLOGIJĄ, yra apie 50proc. Sėkmės atvejai gali siekti ir 80 proc., priklausomai nuo priežasties. Poroms, kurioms nepavyko pastoti taikant IVF, tikimybė pastoti išlieka apie 30proc. Pastojimo tikimybė priklauso nuo įvairių priežasčių: tikslios diagnozės, priežasties sunkumo, ankstesnio vaisingumo gydymo ir moters amžiaus.

Moterims, sulaukusioms 45metų, nerekomenduojame gydymo, siekiant atstatyti vaisingumą, dėl didelės savaiminių persileidimų  (75 proc.), ir  Dauno sindromo (1/30) rizikos. Sėkmingo nėštumo galimybė šiame amžiuje siekia 2-3 proc.

 

NaProTECHNOLOGIJA negali būti veiksminga esant menopauzei, azoospermijai (spermatozoidų nebuvimas spermoje) arba abiejų kiaušintakių nepratekamumui (kuris išlieka ir po chirurginės kiaušintakių plastinės operacijos).

 

Ir nors yra nemaža tikimybė sėkmingai pastoti taikant NaProTECHNOLOGIJĄ, visgi ne visos poros pastoja. Tačiau taikant NaProTECHNOLOGIJĄ, pačios poros geriau pradeda suprasti, kaip funkcionuoja jų kūnai ir kaip galima padidinti normalaus nėštumo galimybę.