+370-670-59669 info@naprotechnologija.lt

KrMS nauda

- Vaisingumo pažinimas
- KREITONO MODELIS
            - Poroms
            - Netekėjusioms
            - Paauglėms
- KrMS nauda
- KrMS mokymai
- SPICE
- Auginantiems paauglius
            - Mama - dukra
            - Tėtis - sūnus
- Kainoraštis

Tikras, natūralus šeimos planavimo metodas

 

KREITONO MODELIS gali būti naudojamas dviem tikslais: vengiant – atidedant ar siekiant nėštumo.  Metodas efektyvus naudojant jį bet kuriuo atveju.

 

Vengiant – atidedant nėštumą

Daugybė tyrimų rodo, kad KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema yra 99,5% veiksminga siekiant išvengti nėštumo. Tai prilygsta tokių hormoninių kontraceptikų kaip tabletės, pleistras ir kt. efektyvumui ir yra kur kas patikimesnės nei barjerinė kontracepcija, pavyzdžiui prezervatyvai.

Tyrimai taip pat atskleidė, kad 89 proc. porų, naudojusių šį metodą metus, ir toliau jį taiko planuojant šeimą. Tai rodo, kad poros, naudojančios vaisingumo pažinimą, yra labiau patenkintos savo šeimos planavimu, nei tos poros, kurios pasirenka kontraceptinius metodus (po pusmečio 60% pasirinkusių kontracepciją nutraukia jų vartojimą.)

 

Siekiant nėštumo

Kuomet kontraceptinės priemonės gali būti naudojamos tik norint išvengti nėštumo, KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema suteikia poroms galimybę naudoti šį metodą tiek norint išvengti – atidėti nėštumą, tiek norint pastoti. Pakeitus intenciją, metodo nutraukti nereikia. Norint pastoti metodo efektyvumas išlieka taip pat labai aukštas. Tyrimais patvirtinta, kad 75% normalaus vaisingumo porų, pastoja pirmojo ciklo metu, jei santykiauja nustatytomis vaisingomis dienomis. Apie 98% moterų naudodamos žinias apie savo vaisingas dienas, pastoja per pirmąjį pusmetį.

20-40% porų, kurioms diagnozuotas nevaisingumas, pastoja naudojant vien tik KREITONO MODELIO sistemos pagalba nustatytas vaisingas dienas. Taikant KREITONO MODELĮ kartu su medicininiu NaProTECHNOLOGIJOS gydymu, pastoja iki 80% porų.

 

Saugu ir sveika – be jokio šalutinio poveikio

 

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema traktuoja vaisingumą, kaip normalų ir sveiką procesą moters organizme. Metodui taikyti nereikalingi sintetiniai hormonai, randami hormoniniuose kontraceptikuose, o taip pat – cheminiai ar mechaniniai prietaisai bei chirurginės procedūros.  Sistema neturi jokių šalutinių fizinių poveikių, kurie būdingi kontracepcijos metodams. Be to, KREITONO MODELIO naudojimas leidžia moteriai geriau suprasti ir labiau įsiklausyti į savo kūno fizinius pokyčius menstruacinio ciklo metu. Atidžiai save stebinti moteris anksti gali pastebėti tokius bendrus sutrikimus, kaip makšties ar šlapimo pūslės infekcija, neįprastas kraujavimas ir kt. Šios žinios suteikia galimybę laiku kreiptis į gydytoją ir spręsti  problemas, kol jos netapo rimtesnėmis.

 

Universalus

 

Moterys turi įvairaus ilgio menstruacijų ciklus: trumpus, ilgus, reguliarius ir nelabai. Kartais ciklai gali visiškai dingti dėl streso, ligos arba dėl natūralių priežasčių, pvz. kai maitinama krūtimi. Kai kurios moterys gali turėti nereguliarus menstruacijų ciklus, neretai tai būna susiję su priešmenopauziniu laikotarpiu. Ankstesni naudoti natūralūs kontracepcijos metodai, pvz. ritmo metodas, negalėjo moterims padėti šiose situacijose.

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema identifikuoja vaisingumą ir nevaisingumą dėl kasdienio savęs stebėjimo ir pasirodančių gimdos kaklelio gleivių vertinimo. Naudojant šią sistemą nereikia nei spėlioti, nei prognozuoti.  Tai daro KREITONO MODELĮ universaliu ir tinkamu  visoms moterims, nepriklausomai nuo ciklo, kurį ji turi, tipo. Bet kurią dieną, moteris (pora) žino, ar ji yra vaisinga ar nevaisinga.

 

Lengva išmokti

 

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema yra labai paprasta ir ją lengva išmokti. Individualūs susitikimai su kvalifikuotu vaisingumo pažinimo mokytoju reikalingi tam, kad moteris ar pora gautų profesionalias įžvalgas jų asmeninei situacijai, mokytųsi ir greitai įgytų pasitikėjimą sistema. KREITONO MODELIS neskirtas mokytis savarankiškai iš draugų, giminaičių, iš knygos ar iš informacijos esančios šioje svetainėje.

 

Nebrangus

 

Besitęsiančios išlaidos už nuolat išrašomas, perkamas ir  vartojamas kontraceptines ar barjerines priemones didina išlaidas. Studijos, kurioje buvo lyginamos išlaidos kontraceptinėms priemonėms ir KrMS mokymuisi, išvadose nustatyta, kad KrMS mokestis yra palyginti daug mažesnis nei patiriamos išlaidos naudojant įvairius kitus kontracepcijos metodus. Besitęsiantis KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistemos naudojimas yra ekonomiškas finansiniu požiūriu, nes jo kaina mažėja, kuo ilgiau jį naudojant.

 

Moraliai priimtinas

 

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema neprieštarauja bažnytinės santuokos  esmei, natūraliai vaisingumo funkcijai ir žmogaus seksualumui. Nėra jokios religinės doktrinos, kuri morališkai prieštarautų KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistemai kaip priemonei išvengti nėštumo. Galimybė nustatyti šeimos dydį yra palikta poros sprendimui. Tai ekologiškas, integralus, nekenkiantis sveikatai ir atsižvelgiantis į abiejų partnerių poreikius šeimos planavimo metodas.

Bendra atsakomybė dėl šeimos planavimo

 

Vienas iš kontracepcijos, kaip šeimos planavimo metodo trūkumų yra tai, kad metodo naudojimas priskiriamas vienam asmeniui – dažniausiai moteriai. Neigiamas šalutinis poveikis ir pavojus sveikatai, nuo daugelio kontracepcijos metodų, dažniausiai taip pat tenka moteriai.

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema yra skirta atsakomybės dalijimuisi tarp poroje esančių asmenų. Poros yra skatinamos dalyvauti individualiuose susitikimuose kartu, tam kad vyras ir moteris suprastų savo unikalų bendrą vaisingumą ir kaip jis susijęs su jų sprendimu išvengiant arba siekiant nėštumo. Ypač vyrams KrMS leidžia prisiimti dalį atsakomybės lytiniame gyvenime. Rekomenduojama, kad vyras susipažintų su pildomomis lentelėmis ir tuo pačiu susipažintų bei atpažintų vaisingas ir nevaisingas dienas. Moteris stebi save, vyras ją palaiko, taip pora bendrai naudojasi sistema.

 

Pagerina lytinius santykius, augina ir tvirtina šeimyninį ryšį

 

KREITONO MODELIO vaisingumo pažinimo sistema siūlo visuminį, holistinį požiūrį į žmogaus lytiškumą. Naudodamasi tuo, kas vadinama SPICE instrukcija, pora išmoksta vertinti vienas kitą ne tik kaip lytinę būtybę, bet kaip asmenį, kuris yra ne priemonė, bet tikslas pats savaime. SPICE terminas yra akronimas: tai dvasinis (Spiritual), fizinis (Physical), intelektinis (Intellectual), kūrybinis – komunikabilus (Creative/Communicative), emocinis (Emotional) tarpusavio bendravimas, kuris atspindi visus asmenybės ir lytiškumo aspektus. Pora išmoksta naujų būdų išreikšti savo lytiškumą per bendravimą, atvirumą ir pasitikėjimą, kuriant tikrą intymumą, kuris stiprina jų ryšį ir leidžia augti jų sąjungai, kartu jai tampant labiau malonia ir galinga. Pora pradeda suprasti, kad jie buvo sukurti būti vaisingi, o ne bando šią dovaną nuslopinti.

 

Poros, naudojančios KrMS pastebi, kad bendra atsakomybė stiprina jų santuokinį ryšį. Iš tiesų, vienas tyrimas nustatė, kad tų, kurie naudoja natūralų šeimos planavimo metodą skyrybų rodiklis yra 2,2%, kai tuo tarpu – skyrybų rodiklis bendrai – 50 – 75%.

Sklando sparnuota frazė, kad natūralus šeimos planavimas yra „santuokos draudimas.“