+370-670-59669 info@naprotechnologija.lt

teenFEMM

A.  Šviesti apie hormoninę sveikatą

Neturint žinių apie hormonų sąveiką cikle, paauglei ir jos šeimai sunku priimti pagrįstus sprendimus dėl sveikatos. Deja, duomenys rodo, kad dauguma moterų nesupranta, kaip veikia  jų pačių kūnas. Joms taip pat trūksta sveikatos raštingumo, t. y. supratimo apie elgesį, kuris turi įtakos jų viso gyvenimo bendrai ir vaisingumo sveikatai. Pavyzdžiui, tinkama mityba, fizinis aktyvumas ir miegas. Tuo tarpu jauna moteris, paauglė, turinti žinių apie savo kūną, gali priimti geriausius sprendimus dėl savo sveikatos priežiūros.

B.  teenFEMM turinys: hormoninių biožymenų supratimas

teenFEMM (Fertility Education Medical Management paauglėms) išsamiai aprašo hormonų veiklą, vykstančią per moters menstruacijų ciklą, kad ji galėtų stebėti ir suprasti savo hormonų svyravimų požymius. Yra trys bendrosios ciklo fazės: priešovuliacinė, kuri prasideda menstruacijų metu ir pasižymi mažu hormonų aktyvumu; ovuliacinė – didelių ir greitų hormonų pokyčių laikas, kai dominuojantis hormonas yra estrogenas, taip pat vaisingumo laikas; ir poovuliacinė, kai dominuojančiu hormonu tampa progesteronas. Ciklas baigiasi, kai progesterono kiekis sumažėja, dėl to pasišalina gimdos gleivinė (menstruacijos) ir prasideda naujas ciklas. Pakankamas šių hormonų kiekis viso šio proceso metu yra labai svarbus moters sveikatai ir gerovei.

teenFEMM sveikatos programa – ciklo stebėjimo svarba:

Stebėdama savo ciklą jauna moteris gali suprasti, palaikyti ir gerinti savo sveikatą. Ji gali išmokti atpažinti reguliarius ir nereguliarius hormonų modelius. Iš tiesų dažnai pirmasis pagrindinės sveikatos problemos požymis yra ovuliacijos sutrikimas, kurį rodo nereguliarūs ciklai – juos lengviausia nustatyti ir gydyti   p a a u g l y s t ė j e . Ciklo  nereguliarumo stebėjimas gali būti diagnostinė priemonė nustatant pagrindines bendrąsias ir vaisingumo sveikatos problemas. teenFEMM leidžia paauglei atpažinti ciklo sutrikimus ir pateikti duomenis sveikatos priežiūros specialistams, kurie, remdamiesi šiais duomenimis, diagnozuoja ir gydo   pagrindinę problemą.

teenFEMM svarba – priimti informacija pagrįstus sprendimus dėl sveikatos.

Sąmoningas pasirinkimas yra svarbiausias sveikatos priežiūros elementas. Sąmoningas pasirinkimas reiškia, kad sprendimas dėl sveikatos priežiūros priimamas susipažinus su visomis galimomis galimybėmis ir jas apsvarsčius. Moterys ir šeimos, turinčios paauglių dukterų, dažnai negali priimti pagrįstų sprendimų dėl sveikatos, nes joms trūksta informacijos apie tai, kaip įvairūs metodai ar gydymo būdai gali jas paveikti. FEMM padeda paauglėms suprasti galimybes, susijusias su jų norimais ilgalaikiais sveikatos rezultatais.

teenFEMM argumentai yra akivaizdūs. Norėdamos priimti pagrįstus ir savarankiškus sprendimus dėl savo sveikatos, jaunos moterys turi suprasti, kaip veikia jų kūnas. Žinios, įgytos per FEMM, gali padėti paauglėms, jų šeimoms ir gydytojams nustatyti pagrindines  sveikatos problemas ir kuo greičiau jas gydyti.

teenFEMM susitikimų programa 13-18m. paauglėms

Vieno susitikimo trukmė 1val. Susitikimų temos:

  1. Ryšys tarp hormonų ir sveikatos
  2. Kaip sekti savo hormoninius biologinius rodmenis?
  3. Suprask hormonų veiklą
  4. Smegenų vystymąsis ir emocijų kaita paauglystėje
  5. Sveikas lytiškumas. Lytiniu keliu plintančios ligos, kontracepcija
  6. Kaip kasdieniai sprendimai daro įtaką tavo sveikatai

Programos metu išmokoma suprasti ir stebėti hormoninius bei kitus sveikatos rodiklius. „teenFEMM“ užsiėmimai suteikia informaciją, kad mergaitė puikiai suprastų, kas normalu ir sveika kiekviename moters vaisingo gyvenimo etape.

app